Petice za stavbu nové Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě podle vítězného projektu z veřejné architektonické soutěže z roku 2004

Černá kostka: zatím jen model

Kittrichová, Taťjana: Černá kostka: zatím jen model, MF Sedmička Ostrava, 22. 1. 2010
Výstavu Černá kostka o nové Moravskoslezské vědecké knihovně je možné navštívit v Domě knihy Librex.

Stavba nové Moravskoslezské vědecké knihovny je v nedohlednu. Jak by měla vypadat, ukazuje výstava plánů, vizualizací a jejího modelu v Domě knihy Librex na Smetanově náměstí.

Projekt zvítězil v architektonické soutěži, uspořádané krajským úřadem v roce 2004. Současné vedení kraje a jeho zastupitelstvo ho však smetlo ze stolu.

3D model

„Ačkoliv má Černá kostka stavební povolení a kraj získal na její stavbu peníze z Evropské unie, stavět se nezačne. Peníze určené na Černou kostku chce současné vedení kraje použít jinde – ve školství a zdravotnictví,“ uvedl Jaroslav Němec za petiční výbor Občanské iniciativy za Černou kostku v Ostravě.


Výstava v Librexu, která potrvá do 31. ledna, dává jedinečnou příležitost seznámit se s bohatou dokumentací, plány a vizualizací Černé kostky včetně jejího 3D modelu. Otevřeno je každý den včetně sobot a nedělí od 9 do 19 hodin.Petiční výbor: Martin Strakoš, Antonín Dvořák, Jaroslav Němec

| vizualizace knihovny © Kuba, Pilař architekti, 2009 | webdesign © Jaroslav Němec, 2009 |